Всі публікації щодо:
Носов Микола
ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 3 клас - Конспекти уроків - 2014 рік
Дотепний сміх
Матеріал до уроку. Микола Носов «Витівники».
Мета. Ознайомити учнів із творчістю російського письменника М. Носова. Вчити розрізняти смішне і правдиве, розвивати мовлення школярів. Виховувати повагу один до одного, дружелюбність.
Обладнання. Сигнальні картки зі словами з тексту, таблиця складів для розпитування, портрет М. Носова.
Хід уроку
I. Організація класу.
II. Мовна розминка.
1. Розпитування за таблицею складів.
2. Гра «Хто швидше?».
Діти читають на картках слова з тексту.
Витівники зачинили
забави підкрався
крамниця навшпиньках
смикнув полагодити
3. Читання променевої таблиці.
4. Складання речень.
— Складіть речення, використовуючи слова променевої таблиці.
Наприклад, я люблю читати чарівні казки.
III. Повідомлення теми і мети уроку.
— Російський письменник Микола Носов народився в Києві, у сім'ї актора. Він працював і режисером, створив чимало мультфільмів, навчальних та наукових фільмів.
Ллє відомим його зробили збірки гумористичних оповідань «Пригоди Незнайка та його друзів». і «Фантазери». Герої цих творів дотепні, кмітливі мрійники й вигадники.
З одним із таких оповідань ми познайомимося на сьогоднішньому уроці.
IV. Опрацювання оповідання М. Носова «Витівники».
1. Робота над заголовком оповідання.
— Прочитайте заголовок оповідання.
— Про кого, на вашу думку, йтиметься у творі?
— Хто ж такі витівники?
2. Слухання твору (читання оповідання комбінованим способом).
1) Читання учителем до слів «Я навіть себе не бачу».
— У яку казку гралися Метрик і Валя?
2) Самостійне мовчазне читання оповідання до кінця.
— Про що розмовляли діти, коли залізли в хатку?
— Розкажіть, що трапилося потім.
— Що з описаного викликає сміх?
3. Словникова робота.
Зáвжди |
злякáлася |
крамнúця |
зачинúли |
тéмно-тéмно |
щоб він не одчинúв |
проженéмо |
підкрався навшпúньках |
4. Вибіркове читання.
— Прочитайте, у що діти вирішили погратись.
— Чого злякався Петрик у хатці? Прочитайте.
— Знайдіть в оповіданні діалоги.
5. Читання діалогів в особах.
6. Фізкультхвилинка.
7. Розігрування епізодів оповідання за ролями.
8. Робота з зошитом, (с. 49).
V. Розвиток зв’язного мовлення.
1. Гра «Пофантазуй».
Діти складають короткі розповіді-видумки із гумористичними подіями (зі свого життя).
2. «Намалюй картину — розсміши дитину».
Діти словесно змальовують описане в оповіданні та придумують картини до своїх розповідей.
3. Гра «Продовж розповідь».
Дітям пропонується додумати витівку, яку вигадали Петрик і Валя після закінчення гри в казку «Троє поросят».
VI. Підсумок уроку. Домашнє завдання.
— Що хотів показати нам автор оповідання «Витівники».
— Що було для вас найсмішнішим?
— Хто упізнав себе у витівниках?
— А які казки ви любите розігрувати з друзями?
— Навчіться читати оповідання, передаючи інтонації героїв.