Всі публікації щодо:
Фольклор
Розробки уроків - Літературне читання 4 клас І семестр - (за підручником В. О. Науменко) - 2015 рік
ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПІДРУЧНИКОМ. ВСТУП ДО РОЗДІЛУ У КРАЇНІ ДАВНИНИ
Мета: ознайомити учнів з новим підручником, вчити орієнтуватися у ньому, вдосконалювати навички свідомого виразного читання; збагачувати словниковий запас учнів, розширювати світогляд; виховувати любов до рідної мови, повагу до культурної спадщини свого народу.
Хід уроку
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
— Потренуймо язички, щоб не плутались значки.
Артикуляційна вправа «Жабка»
Жабка їсти захотіла,
Враз взялась вона за діло —
Наловила аж сім мух,
Тому й рада: рот — до вух!
(Рот трохи відкрити. Посміхнутися, губи розтягнути так, щоб було видно верхні зуби. Утримувати таке положення під лічбу 10-15 секунд.)
Удосконалення читацьких навичок
— Поясніть значення прислів’я.
— Прочитайте прислів’я, змінюючи логічний наголос.
Мудрим ніхто не вродився, а навчився.
Мудрим ніхто не вродився, а навчився.
Мудрим ніхто не вродився, а навчився.
Мудрим ніхто не вродився, а навчився.
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— У четвертому класі на уроках літературного читання ми продовжимо вдосконалювати свої читацькі навички. Поринемо у чудовий захопливий світ української і зарубіжної літератури. Нашим вірним помічником і порадником буде новий підручник.
СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Ознайомлення учнів з новими підручником «Літературне читання»
Робота в парах
— Розгляньте підручник.
— Хто його автор?
— Де виданий підручник?
— Хто виконав ілюстрації?
— Що зображено на форзацах?
— Знайдіть і роздивіться зміст книги. Чи звернули ви увагу на нові жанри, нові прізвища авторів?
— Який розділ найбільший? Кому він присвячений?
— Знайдіть умовні позначення. Чи всі вони вам зрозумілі?
Фізкультхвилинка
Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання учнями статті «Від автора» (с. З)
— Як звертається до вас автор?
— Куди поведе нас підручник «Літературне читання» ?
— Що ви зрозумієте, читаючи твори, вміщені в підручнику? Що відчуєте?
— До чого закликає вас автор?
— Які прислів’я про книгу ви запам’ятали?
— Які ще прислів’я про книгу ви знаєте?
(Книгу читають не очима, а розумом.
Книга — не пряник, а дітей до себе манить.
Книгу прочитав, на крилах політав.
Книги читати — все знати.
Книга мала, та серцю люба.
Книга — дзеркало життя.
Книга ростить людину.
Для розумного книга — найгарніший подарунок.
Книга для розуму — що теплий дощ для зерна.
Мудра книга — твій розум.
Книга — міст у світ знань.
Книга добра навчить, від дурного відверне.)
— З чим порівнює книги І. Я Франко?
— Що ми дістаємо з книг?
Ознайомлення з новим розділом
— Знайдіть у змісті назву першого розділу.
— Які теми входять до цього розділу?
— Яким твором він розпочинається, яким — завершується?
— Назвіть жанри творів, які вам відомі.
— Погортайте сторінки розділу.
— Зверніть увагу на заголовки творів і малюнки.
— Що вони підказують?
Гра «Рибки». Самостійне мовчазне читання учнями вступу до розділу «У країні давнини»
— Про що ми дізнаємося, читаючи міфи?
— Що помітимо, читаючи легенди, притчі і казки?
Робота в парах
Читання учнями в парах статті «Міфи»
— Що таке міфи?
— Чому вони присвячені?
ПІДСУМОК УРОКУ
— Чи сподобався вам сьогоднішній урок? Чого він вас навчив?
— Над чим змусив вас замислитися?
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Дізнатися, з якої міфології до нас прийшли такі вислови і слова, як скриня Пандори, ахіллесова п’ята, Чумацький Шлях, геркулесів подвиг, нарцис.