Всі публікації щодо:

Розробки уроків - Українська література 7 клас - 2015 рік

КОМПОЗИЦІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ ТВОРУ, його ПРОБЛЕМАТИКА О. Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили»

Мета:

♦ навчальна: продовжувати роботу над проблематикою твору О. Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили». подати інформацію про композиційні особливості твору, його тему, ідею;

♦ розвивальна: розвивати вміння характеризувати образи героїв, уміння висловлювати власні міркування про необхідність серйозного ставлення до здоров'я, до спорту, до чесності у спортивних змаганнях;

♦ виховна: формувати життєствердний настрій, оптимізм, бажання розвивати своє тіло, здобувати спортивні перемоги, досягати вершин у житті.

Обладнання: підручник, портрет О. Гавроша, фотографії Іван Фірцака.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

ІІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

IV. ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНИХ ЗАВДАНЬ

Бесіда за змістом прочитаного

♦ Який смертельний номер показував Іван з брилою і двома молотами?

♦ Як мадам Бухенбах називала Івана?

♦ Як відреагувала зала після перемоги Івана над гордістю Баварії Бієр-Мієром?

♦ Свідком якого злочину став Пандорський, коли весь цирк спав?

♦ Що робив іван у номері «Зуби мамонта».

♦ Про що попросила королева Англії Силу?

♦ Хто такий Джебсон?

♦ Що сталося одразу після бою Сили і Джебсона?

♦ Чому Сила потрапив до лікарні?

♦ У якому костюмі виступав Іван Сила в Америці?

♦ Який новий смертельний номер виконував Іван в Америці?

♦ Як склалася доля карлика Кроні, івана Сили, мадам Бухенбах?

Робота з текстом

Група 1. Виписати цитати, які характеризують усіх позитивних персонажів. Визначити, які художні засоби використовує автор.

Група 2. Виписати цитати, які характеризують усіх негативних персонажів. Визначити, які художні засоби використовує автор.

Робота з таблицею

Композиційні особливості

Стисла характеристика

Зав’язка


Кульмінація


Розв’язка


Літературний диктант

1. Із ким був перший бій у Івана Сили? (Велетом)

2. Що було стихією для доктора Брякуса? (Спорт)

3. Який новий рекорд Республіки встановив Сила? (160)

4. Яку найкоротшу молитву знав Іван? («Боже, поможи!».

5. Хто такий Бідосько? (Колишній журналіст, який спився, продав квартиру й тепер мешкав у розвалюсі по сусідству.)

6. Хто вніс заставу в тюрму за Івана і скільки? (Мадам Бухенбах, 50 тисяч)

7. Що робить Піня в цирку? (Він несе цілу торбу яскравих дрібничок. Карлик шпортається — і весь цей мотлох розлітається по арені. Мавпочка скубе його за волосся. Зала регоче. Піня збирає своє багатство, але робить це дуже незграбно, раз по разу щось гублячи. За кожну втрату мавпочка дає йому ляпаса. Зала надриває животи. Раптом Піня підкидає свої знахідки вгору й починає ними жонглювати. У повітрі літають черевики, пляшки, м’ячики і навіть шабля.)

8. Який був перший цирковий номер у Івана? (Він виходив на арену із залізним прутом на плечах, на якому висіло по двоє людей з кожного боку. Далі на очах глядачів Іван згинав залізяку у форму серця.)

9. Чому і ким починає працювати Міха в цирку?

10. Що сталося з Мариською із села Івана? (Оце вже місяць, як віддалася. За Михайла Підлісного.)

11. Який номер показував іван при Президентові? (Вганяв у дошку велетенські цвяхи долонею.)

12. Що робив Піня з мавпочкою, і коли це побачив іван? (У руці він тримає батіжок і шмагає ним… мавпочку Беню!).

Робота з картками

Поняття

Визначення

Епічний твір


Пригодницький твір


Повість


Прототип


О. Гаврош


І. Сила


Бесіда з учнями

♦ Яка тема твору?

♦ Яка ідея? Що автор хотів донести до читачів?

♦ Чи варто людині займатися спортом? Свої міркування обґрунтуйте.

♦ Як ви ставитися до Івана Сили?

♦ Чому цей герой мав ворогів?

♦ Чи правильно вчинили фанати Джебсона?

♦ Чим захоплює образ Івана Сили?

V. ПІДСУМОК УРОКУ

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Написати твір-роздум «Чи потрібен спорт у житті (на прикладі твору О. Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили».»; прочитати твір І. Сенченка «Рубін на Солом’янці».