Всі публікації щодо:
Гаврош Олександр

Дивосвіт - хрестоматія з української літератури для додаткового читання 7 клас - 2015 рік

Олександр ГАВРОШ

Олександр Гаврош народився в м. Ужгороді. Закінчив факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Працює в закарпатських та всеукраїнських газетах і журналах, є автором поетичних збірок та публіцистичних книжок.

Для дітей написав книжки, які одразу стали популярними і навіть отримали літературні нагороди: „Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу”, „Пригоди тричі славного розбійника Пинті”, „Галуна-Лалуна, або Іван Сила на Острові Щастя”. Ці книжки цікаві й тим, що в основі їх сюжету лежать реальні події.

Розбійник-опришок Пинтя існував насправді. За словами автора, в одному із Закарпатських музеїв зберігся навіть указ про те, щоб упіймати Григорія Пинтю.

Якось Олександр Гаврош задумався: чому Робін Гуд чи пірати Карибського моря стали кумирами мільйонів? Чому ми маємо популяризувати чужих розбійників, якщо маємо своїх? Кармелюк, Довбуш, Пинтя, Шугай — чудові персонажі для книжок, фільмів, коміксів, комп'ютерних ігор. 1 він вирішив написати дотепну повість про забутого розбійника Пинтю, якого за життя називали „хоробрим” і ватага якого навіть брала участь у війнах того часу.

Іван Фірцак, прототип Івана Сили, походить із закарпатського села Білки. Він був силовим атлетом празького „Герцферт-цирку”, з яким об’їздив півсвіту. Однак „Неймовірні пригоди Івана Сили” — це не біографічна книжка, а художній твір, історія про сильного хлопця з глибинки, який завдяки характеру й природним здібностям став найсильнішою людиною світу. У повісті всі реальні імена змінені на кумедні, а обставини мають часом детективний, а часом — дотепний характер. У справжньому житті Івана Фірцака не було вуличного хлопця Міхи, не було таємного агента Фікси, не було карлика Піні та інших дуже важливих для повісті персонажів і подій.