ТЕМА 12. ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО. "ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА" (ФРАГМЕНТИ)

Видатний український кінорежисер і письменник. Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні", опис вражень малого Сашка. Історія з левом — поєднання реальності життя та уяви хлопчика.

ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА - стислий переказ

КОНСПЕКТ УРОКУ - ЖИТТЄВИЙ І ТВОРЧИЙ ШЛЯХ ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА

КОНСПЕКТ УРОКУ - "ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА" О. ДОВЖЕНКА – КАЗКОВА ПОДОРОЖ У СВІТ ЙОГО ДИТИНСТВА.

ТЕКСТИ

ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА

ІНШІ ТВОРИ АВТОРА

Шкільні твори

Чарівний світ дитинства у «Зачарованій Десні» О. Довженка

До спогадів про дитячи роки Довженко вперше звернувся у 1942 році.Повість зачарована Десна була завершена у 1955 році. Довженко називав їїавтобіографічним кінооповіданням. В повісті чітко окреслюються два плани.Перший – реалістично виписані картини дитинства, дитячи враження віднавколишнього світу, картини сільского життя, хлопчачі радості і жалі,розповіді про людей, що оточували хлопчика. І другий план – філософськеосмисленя всього баченного і перейденного людиною, чиє життя вжеповечоріло, на чиєму шляху були і радості творення і розпука невдач і якане продала свого “яблукатого коня” мрії. Пафос і лірика – ці два криладовженковської творчості – в “Зачарованній Десні” дістали особливо яскравевираження.

Винятково важливу роль у повісті відіграє природа, нерозривнопов’язана з життям людей “Жили ми в певній гармонії з природой, зимоймерзли, літом смажились на сонці восени місили грязь, а весною нас заливаловодою, і хто цього не знає, не знає тієї радості і повноти життя”.

Картини повені, сіножаті, нічного зоряного неба сповнені смутку івеселощів, пройняті трепетною закоханостю в свій край, в його красу.Своєрідним символом, рікою життя проходить через повість образ зачарованноїДесни.

Кіноповість “Зачарована Десна” була екранізована в 1964 роціЮ.Солнцевою.