ТЕМА 17. ЕММА АНДІЄВСЬКА. КАЗКА ПРО ЯЯН

Українська письменниця і художниця, що живе в Німеччині. Її казки-притчі. Прихований повчальний зміст твору. "Я" і зовнішній світ, "Я" та інші люди.

ТЛ: притча.

ГІПЕРТЕКСТ ЕММИ АНДІЄВСЬКОЇ ЯК ІНДИВІДУАЛІЗОВАНИЙ СВІТОВИЯВ

ПРИТЧА

ТЕКСТИ

КАЗКА ПРО ЯЯН

ІНШІ ТВОРИ АВТОРА

Емма Андієвська є досить несподіваною й у короткому жанрі: оповіданні, притчі, новелі, казці, — що завжди мають глибокий підтекст, уже в самому задумі закодовану в ірраціональні шати житейську мудрість, спостережене явище чи закономірність, а то й філософську тезу.

Творчість Емми Андієвської – надзвичайно самобутнє й оригінальне явище в українській літературі. Особливо приваблива її мала сюрреалістична проза, неперевершеним майстром якої є письменниця. У цих творах яскраво буяє авторська фантазія і тісно переплетені фантасмагорія й напівсонні видіння, глибока філософія й тонка іронія та закодована незбагненна таїна людського буття.

Емма Андієвська завше пропонує читачеві прийняти правила її поетичної гри, спробувати вийти за рамки стандартизованої буденщини, перевтілитися, подивитися довкола себе за своєрідними законами її світобачення, яке, синтезуючи українську фольклорну магію та західний модернізм, робить прорив в інші виміри, які нам видаються фантастичними. Її несподівані, багатозначні асоціації апелюють до емоційної сфери читача, його образного мислення.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.