ІВАН КОЧЕРГА

- ІВАН КОЧЕРГА

ІВАН КОЧЕРГА

(1881 – 1952)

Народився І.Кочерга 6 жовтня 1881 р. в містечку Носівка на Чернігівщині в сім'ї залізничника. Родина часто переїздила з місця на місце і лише 1891 р. постійно оселилася в Чернігові, де в 1899 р. юнак закінчив гімназію. Він їде до Києва і вивчає право на юридичному факультеті університету. Після закінчення, в 1903 р., повертається до Чернігова й поступає на службу. Проте Київ, мистецьке життя, накладаючись на світ літературних і театральних уподобань юнака (Гете, Гофман, Метерлінк, Гейне, Тік, Нова ліс, казки та легенди різних народів), справили сильне враження на І.Кочергу. З 1904 р. він починає виступати з театральними рецензіями на сторінках чернігівських видань. Критична діяльність була виявом його тогочасної громадської позиції.

У 1910 році російською мовою пише першу п'єсу „Песня в бокале“. У 1914 році переїхав у Житомир, де і зустрічає революцію, проходить через буремні випробування громадянської війни.

Від початку 20-х у творчості драматурга помітний дедалі пильніший інтерес до повсякчасних тривог і надій людини. У цей переламний період своєї творчості І.Кочерга починає писати українською мовою. У 1925 р. драматург завершує роботу над п'єсою „Фея гіркого мигдалю“. Окрилений успіхом, драматург створює у 1927 році п'єсу „Алмазне жорно“. Прагнення драматурга якнайближче підійти до проблем доби помітне на початку 30-х рр.

У 1930 році І.Кочерга створює свою перлину, драматичну поему „Свіч чине весілля“ (інша назва – „Пісня про Свічку“). У 1934 році І.Кочерга переїздить до Києва, де поринає в активну громадську та творчу роботу. Він пише п'єси, працює над кіносценаріями та перекладами.

З початком Великої Вітчизняної війни І.Кочерга живе в Уфі, де редагує газету „Література і мистецтво“ й працює в Інституті літератури Академії наук України.

Повернувшись 1944 р. до Києва, драматург реалізує давній задум і створює романтичну драму „Ярослав Мудрий“ (1944, друга редакція – 1946), вперше повернувшись до образу реального державного діяча.

У повоєнні роки І.Кочерга основні творчі сили віддає роботі над драматичною поемою про Т.Шевченка „Пророк“ (1943).

Помер І.Кочерга 29 грудня 1952 р.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.