Всі публікації щодо:
Багірова Віра

Маловідомі письменники Івано-Франківщини

Наша споконвічна земля Галицька багата й невичерпна на оригінальні таланти, джерела художнього слова, витоки животворчої духовної сили. Над нею завше витає вільний український дух, невиснажливу силу якого успадковує, передає з роду в рід національна література, незнищенна скарбниця різножанрових творів красного письменства.

Мирослав Аронець.

Народився 2.03.1941 р. в с.Видинові Снятинського району Івано-Франківської області. Закінчив Київський державний художній інститут. За фахом - мистецтвознавець. Видав збірки: „Грані хвиль“, „Криниці вогню“, „Світло різця“. Зараз працює в жанрі прози.

Віра Багірова

Народилася 1948 року в с.Слобідка-Більшівцівська?? Галицього району. Уже декілька років працює в редакційній колегії журналу „Веселка“ із Джерсі Сіті, що в США.

Богдан Бойко

Народився 2 червня 1937 року в с.Діброва Рогатинського району в сім'ї селянина. Вчився на філологічному факультеті Львівського університету. Автор повістей „Чари Чортогори“, „Останній ватажко“, „Остання надія“. Низка його оповідань надрукована в Білорусії, Азербайджані, Киргизії, Росії. Член Спілки письменників України з 1974 р.

Генадій Рурнашов

Народився 27 квітня 1936 року в м.Іртишську у Казахстані. Проживає в м.Івано-Франківськ. Закінчив історико-філологічний факультет в Івано-Франківському педагогічному інституті. Автор 17 книг про події Другої світової війни. Пише українською мовою.

Висиль Миколчук

Народився 6 серпня 1967 року в с.Великий Ключів Коломийського району Івано-Франківської області. Навчався на відділеннях російської та української філології Чернівецького університету. Створив і редагує мистецтвознавчий журнал „Народний дім“. Збірки поезій: „Коли мені не було й двадцяти“, „По той бік подиху“, „Випадковий птах“. Окремим виданням вийшов „Історичний нарис про гуцулів“. Автор книг і брошур „Порфир Делуцький“, довідника „Видавнича Коломия“.

Ігор Гаврилюк.

Народився 16 березня 1941 р. в с.Довжка Калуського району Івано-Франківської обл. Закінчив школу, ремісниче училище, інститут нафти і газу. Працював дорожнім майстром, викладачем правил дорожнього руху, головою районного комітету народного контролю... Був депутатом обласної Ради першого демократичного скликання. Писати почав у 35 років. Друкувався в газетах, квартальниках, журналах , у „Веселому ярмарку“...Його гуморески перекладалися російською, білоруською та угорською мовами. Зараз живе в Калуші.

Марта Гай.

Галина Голояд. Народилася 30 червня 1922 р. у Львові. Закінчила гімназію і ліцей.

Була заарештована і 15 років відбувала в тюрмах і таборах ГУЛАГу.

Писала в підпіллю, у в'язницях, на волі.

В творчому здобутку - роман „Дорога“, вірші та поеми. Прозові твори для дітей.

Василь Добрянський.

Народився 28 жовтня 1954 року в с.Великі Трояни Ульяновського району Кіровоградської області . Закінчив місцеву середню школу, ПТУ, факультет журналістики. Працював в редакції газет „Нове життя“, „Прикарпатська правда“. Один з засновників видавництва „Просвіта“, перевидав „Історію України для дітей „ А.Потоцького.

Автор книг „Пізній мед“, „Глибока криниця“.

Василь Лесів.

1949 року народження. Батьківщина - с.Колінці?? Тлумацького району Івано-Франківської області. Навчався в професійно-технічному училищі, служив у армії. Працював в газеті „Дніпровська зоря“, „Агро“.

Друкувався в альманахах „Сонячний годинник“ видавництва „Карпати“, журналі „Дзвін“ - новели, оповідання, статті.

„Дощ із сонячної хмари“ - перша книжка прози.

Ольга Слоньовська.

Народилася 8 березня 1960 року в с.Ценява Коломийського району Івано-Франківської області в сім'ї робітників. Закінчила Коломийську СШ №2.

Перша збірка - „Гілочка глоду“ - вийшла у видавництві „Карпати“ у 1986 р. Працювала вчителькою в рідному селі. Викладала українську літературу в Івано-Франківську - ВПУ №21.

Нині старший викладач кафедри української літератури Прикарпатського університету ім.В.Стефаника.

Олександр Смолак.

Народився 27 червня 1938 року на Чернігівщині. Нині живе в Івано-Франківську. Заочно закінчив літературний інститут ім.Горького в Москві. Член СПУ з 1983 р. Прозаїк. Автор книги „Брат з братом“. Публікувався в журналах „Дніпро“, „Вітчизна“, „Перевал“.

Дмитро Юсип.

Народився 4 листопада 1942 р. в Лужках Долинського району Івано-Франківської області. У рідному селі закінчив початкову школу. Потім служив у армії. Закінчив Львівський університет в 1970 р. Член спілки журналістів України. Власний кореспондент газети „Львівський залізничник“.

Дмитро Юсип - член Спілки письменників України.

Українське художнє слово - вияв талановитості, інтелектуальності. Це - духовний меч, покликаний стояти на сторожі соборності і незалежності України, збагачення внутрішнього світу нашого сучасника, культури, народу.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.