Всі публікації щодо:
Вишенський Іван

ІBAH ВИШЕНСЬКИЙ - Зі скарбниці критичної думки

„І. Вишенський... порушує душу, апелює до чуття морального, старається усю істоту чоловіка подвигнути в напрямі своїх думок і ідеалів. І коли тамті писателі, далеко ученіші, основніші і систематичніші, лишають нас холодними, а й сучасній їм суспільності давали в руки не більш як теологічні рапіри для фехтування з противниками в диспутах, то велике значення І. Вишенського лежить деінде. Він будив в южноруській суспільності свого часу голос власного сумління... ставив перед нею ідеали моральні”.

І. Франко

„Перша і найвидатніша ознака характеру Вишенського — це живе чуття і жива фантазія, тобто те, що становить поета, пропагандиста, агітатора. Вся натура його рветься до гарячої любові, сильної ненависті, глибокого пошанування; рівнодушних, холодних відносин до людей чи ідей вія не знає. Можлива річ, що іменно ця сторона його натури, ця живість чуття була предметом його найтяжчої внутрішньої боротьби на Афоні, де аскетичне правило вважало всі такі прояви гарячого людського чуття гріхом”.

І. ФранкоІ ВишенськийНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.