Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Стаття ЮРІЙ ФЕДЬКОВИЧ
Зі скарбниці критичної думки

Зі скарбниці критичної думки

«Федькович — се талант переважно ліричний; всі його повісті, всі найкращі його поезії навіяні теплим, індивідуальним чуттям самого автора — всі похожі на частки його автобіографії — так і здається, що автор співає і розказує всюди про те, що сам бачив, сам найглибшими нервами душі прочув. І в тім іменно й лежить чаруюча сила його поезії, в тім лежить порука її живучості, доки живе наша мова. Федькович вложив у свою поезію найкращу частину своєї душі, а така поезія не вмирає, не пропадає...»

І. Франко

«Творчі шукання Ю. Федьковича йшли в напрямі наближення літератури до життя народу, поглиблення психологізму у змалюванні образів з народного середовища, розкриття духовної краси, пристрасності почуттів, палкої вдачі простих верховинців-гуцулів. Порівняно із своїми попередниками й сучасниками на західноукраїнських землях письменник дав художньо яскраві соціально-побутові картини з життя буковинців».

Ф. Погребенник