ЛІНА КОСТЕНКО

ЛІНА КОСТЕНКО

(народилася 1930 р.)

Ліна Василівна Костенко народилася у м. Ржищеві на Київщині в родині вчителів. Незабаром сім'я переїхала до Києва. Дівчина закінчила школу на Куренівці. Ще ученицею відвідувала літературну студію, якою керував Андрій Малишко. У 1946 році були опубліковані перші вірші Ліни.

Навчання в Київському педагогічному інституті її не задовольнило, вона здобуває освіту в Московському літературному інституті ім. М. Горького.

Виходять її поетичні збірки „Проміння землі” (1957), „Вітрила” (1958), „Мандрівка серця” (1961). Збірку „Зоряний інтеграл” (1962) визнали ідеологічно шкідливою і знищили набір. З цього часу до 1977 року ім'я і твори поетеси замовчувалися, вона писала „в шухляду свого стола”. У цей період написані славнозвісні її твори: „Мару-ся Чурай”, „Берестечко”, поезії збірки „Над берегами вічної ріки” та „Неповторність”. У 1969 році кращі твори Л. Костенко були видані в діаспорі. Ще одна її збірка „Княжа гора” була знищена в наборі.

У 1987 році вийшла збірка Ліни Костенко „Сад нетанучих скульптур”.

Авторка стримує визнання. За роман у віршах „Маруся Чурай” та збірку „Неповторність” удостоєна Державної премії України імені Т. Г. Шевченка. В Італії їй присуджено премію Франческо Петрарки, у Торонто Світовий конгрес українців нагороджує медаллю Святого Володимира. У 2000 році Л. Костенко стала першим лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії ім. О. Теліги.

Прикметною рисою поетеси є філософічність, інтелектуалізм, рух, злети думки, які осягають історію, сучасне та майбутнє, напружено шукаючи ключів до таємниць буття.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.