ГРИГІР ТЮТЮННИК

ГРИГІР ТЮТЮННИК

(1931-1980)

Гр. Тютюнник народився в с. Шилівка Зіньківського району на Полтавщині в родині селян. Батько його був у 1937 році репресований та із заслання не повернувся. Мати вийшла заміж удруге, й хлопець виховувався у дядька (по батькові) Василя на Донбасі.

Навчався в російській школі, тому писати почав теж російською. У 1942 році Григір змушений був пішки добиратися до матері на Полтавщину, бо дядько пішов на фронт, а тітка не могла сама прогодувати дітей. Після 5-го класу навчався в Зіньківському ремісничому училищі, після його закінчення працював на Харківському заводі ім. Малишева. Захворівши, повернувся до села, не відпрацювавши належних три роки. За це чотири місяці відсидів у колонії. Повернувся в Донбас, працював будівельником, слюсарем.

У 1951 році Григір пішов до армії, служив на Далекому Сході у морфлоті радистом. Після демобілізації закінчив вечірню школу, працював токарем у вагонному депо. У 1957 році вступив на філологічний факультет Харківського університету. Почав писати новели, надіслав їх старшому братові по батькові, відомому письменнику Григорію Тютюннику. Той схвалив твори і порадив писати рідною українською мовою. У 1963 році Гр. Тютюнник переїхав до Києва, працював у „Літературній газеті”, у сценарній майстерні кіностудії ім. О. Довженка, у видавництвах „Радянський письменник”, „Молодь”, „Дніпро”, „Веселка”.

У 1966 році видана його перша книжка „Завязь”. Збірка „Деревій” відзначена премією всесоюзного конкурсу „Літературної газети”. У 70-х роках побачили світ збірки „Батьківські пороги”, „Крайнебо”, „Коріння”, повісті „Климко”, „Вогник далеко в степу”, „Степова казка”, „Ласочка”, „Лісова сторожка”.

Книги „Климко” і „Вогник далеко в степу” відзначені премією імені Лесі Українки 1980 року. У 1989 році за двотомник творів Григір Тютюнник був посмертно удостоєний Шевченківської премії.
Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.