Всі публікації щодо письменника:
Тютюнник Григір

ГРИГІР ТЮТЮННИК

(1931-1980)

Гр. Тютюнник народився в с. Шилівка Зіньківського району на Полтавщині в родині селян. Батько його був у 1937 році репресований та із заслання не повернувся. Мати вийшла заміж удруге, й хлопець виховувався у дядька (по батькові) Василя на Донбасі.

Навчався в російській школі, тому писати почав теж російською. У 1942 році Григір змушений був пішки добиратися до матері на Полтавщину, бо дядько пішов на фронт, а тітка не могла сама прогодувати дітей. Після 5-го класу навчався в Зіньківському ремісничому училищі, після його закінчення працював на Харківському заводі ім. Малишева. Захворівши, повернувся до села, не відпрацювавши належних три роки. За це чотири місяці відсидів у колонії. Повернувся в Донбас, працював будівельником, слюсарем.

У 1951 році Григір пішов до армії, служив на Далекому Сході у морфлоті радистом. Після демобілізації закінчив вечірню школу, працював токарем у вагонному депо. У 1957 році вступив на філологічний факультет Харківського університету. Почав писати новели, надіслав їх старшому братові по батькові, відомому письменнику Григорію Тютюннику. Той схвалив твори і порадив писати рідною українською мовою. У 1963 році Гр. Тютюнник переїхав до Києва, працював у „Літературній газеті”, у сценарній майстерні кіностудії ім. О. Довженка, у видавництвах „Радянський письменник”, „Молодь”, „Дніпро”, „Веселка”.

У 1966 році видана його перша книжка „Завязь”. Збірка „Деревій” відзначена премією всесоюзного конкурсу „Літературної газети”. У 70-х роках побачили світ збірки „Батьківські пороги”, „Крайнебо”, „Коріння”, повісті „Климко”, „Вогник далеко в степу”, „Степова казка”, „Ласочка”, „Лісова сторожка”.

Книги „Климко” і „Вогник далеко в степу” відзначені премією імені Лесі Українки 1980 року. У 1989 році за двотомник творів Григір Тютюнник був посмертно удостоєний Шевченківської премії.
На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.