Всі публікації щодо письменника:
Земляк Василь

ВАСИЛЬ ЗЕМЛЯК

(1923-1977)

Народився майбутній письменник у с. Конюшівці Липовецького району на Вінничині в селянській сім'ї. Після закінчення середньої школи вчився в авіаційному училищі в Харкові. У роки Другої світової війни перебував у підпіллі в районі Козятина на Вінничині, був командиром партизанського взводу, потім — командиром кінного загону. Після визволення України працював у Козятинському райвиконкомі, згодом у радгоспі, на газетярській роботі. Одночасно навчався на заочному відділенні Житомирського сільськогосподарського інституту та пізніше в Київській сільгоспакадемії.

З 1958 року живе у Києві, працює у пресі, на видавничій роботі. У 1963-66 роках — головний редактор Київської кіностудії художніх фільмів ім. О. Довженка, згодом — керівник сценарної майстерні кіностудії. Нагороджений орденами та медалями.

Перші оповідання надруковані в 1945 році. Окремими виданнями вийшли повісті: „Рідна сторона”, „Кам'яний брід”, „Гнівний Стратіон”, „Підполковник Шиманський”, романи „Лебедина зграя”, „Зелені Млини”, п'єса „Президент”. За сценаріями В. Земляка поставлені художні кінофільми: „Люди моєї долини”, „Новели красного дому”, „Дочка Стратіона”.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.