Всі публікації щодо:
Шевчук Василь

ВАЛЕРІЙ ШЕВЧУК

(народився 1939 р.)

Майбутній письменник народився в м. Житомирі в родині шевця. Закінчив середню школу і вступив на історико-філософський факультет Київського університету. З 1963 року працював у Житомирі кореспондентом газети „Молода гвардія”. Восени його, на той час уже відомого письменника, забрали до армії. Служив під Мурманськом. Після демобілізації 1965 року працював у методичному відділі історичного музею при Києво-Печерській лаврі.

Перші новели В. Шевчука були опубліковані в газетах та журналах ще в студентські роки. Окремі ж збірки повістей та оповідань змогли вийти лише в кінці 60-х років — „Серед тижня” та „Середхрестя”. Перший роман письменника „Набережна, 12” (1968) викликав зливу негативних відгуків. Тому більше десяти років йому довелося писати твори, складаючи їх у шухляду власного стола. Зайнявся науковою роботою, досліджував як історик українське бароко, перекладав. Опубліковані на початку 1980-х років твори „На полі смиренному”, „Дім на горі”, „Дзиґар одвічний”, „Три листки за вікном” принесли В. Шевчуку славу одного з найталановитіших представників української інтелектуально-філософської, психологічної прози. Роман „Три листки за вікном” удостоєний Державної премії України ім. Т. Шевченка.

Письменник продовжує літературну працю, видав повісті „Початок жаху”, „Чортиця”, „Місяцева зозулька з ластів'ячого гнізда”, „Горбунка Зоя”, „Срібне молоко”, епопею „Стежка в траві”, роман „Юнаки з огненної печі”, досліджує творчість Т. Шевченка, М. Філянського, В. Підмогильного та ін. Його твори перекладені англійською, польською, словацькою, російською, литовською, грузинською та іншими мовами народів світу.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.