ВАСИЛЬ БАРКА

ВАСИЛЬ БАРКА

(1908-2003)

В. Барка народився у с. Солониця біля м. Лубни на Полтавщині. Згодом родина переїхала до м. Лубни. Навчання своє Василь почав у духовному училищі („бурсі”), яке після революції було реорганізовано в „трудову школу”. 1927 року закінчив педагогічний технікум за спеціальністю — учитель фізики та математики і виїхав на роботу до шахтарського селища Сьома Рота (нині м. Нижнє). У 1928 році Барка поїхав на Північний Кавказ і вступив на українське відділення філологічного факультету Краснодарського педагогічного інституту, який закінчив 1931 року. За рік до цього вже вийшла у Харкові його збірка поезій „Шляхи”, через рік після закінчення інституту -—., друга збірка „Цехи”. Після згортання „українізації” Кубані В. Барка викладав зарубіжну літературу в Краснодарському педагогічному інституті, працював співробітником художнього музею. У 1940 році в Москві захистив дисертацію. З початком війни вступив до „народного ополчення”. У серпні 1942 року був поранений і потрапив в оточення, потім його вивезли на роботи в Німеччину. Після закінчення війни потрапив до таборів „ДіПі” й залишився в еміграції. З 1950 року мешкав у США — в Нью-Йорку та Ґлен Спей.

В. Барка є автором збірок поезій „Апостоли”, „Білий світ”, „Псалом голубиного поля”, „Океан І”, „Лірник”, „Океан II”, „Океан III”, роману у віршах „Свідок для сонця шестикрилих”, прозових романів „Рай”, „Жовтий князь”, епічної поеми „Судний степ”, драматичної поеми „Кавказ”, збірок та перекладів.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.