Богдан Миколайович Бойчук - Біографія

(11 жовтня 1927 — 10 лютого 2017)

Всі публікації стосовно письменника: Богдан Бойчук

Богдан Бойчук народився 11 жовтня 1927 в селі Бертники, на Тернопільщині. В 1944-ому році, при відступі, німці схопили його й забрали до Німеччини на примусові роботи. Після війни він перебував у таборі переміщених осіб (Ді-Пі) в місті Ашаффенбурґ, де й закінчив середню освіту в таборовій гімназії. В 1949-ому році переїхав до США і оселився в Нью-Йорку. Пів року після того відкрито в нього туберкульозу, що й призвело його провести три роки в Stony Wold санаторії, в горах на півночі штату Нью-Йорк. Саме там він глибше познайомився з літературою і почав писати вірші. В 1953-ому році, коли винайшли протитуберкульозні ліки, він повернувся до Нью-Йорку, де 1957-ого року закінчив студії з електроніки в New York City College. Відтак працював інженером у цій ділянці до 1992-ого року.

Від початку 50-тих років, а саме від того часу, коли вийшов із санаторії, Бойчук дуже активно включився в українське літературне життя. Його літературна діяльність не обмежується тільки поетичною творчістю. Він також пише і видає драматичні твори, прозу, переклади з англійської, еспанської й російської мов на українську, і з української — на англійську. Проявляє себе й на полі літературознавчої критики, опублікувавши широку низку статтей, рецензій, передмов. Слід також підкреслити його палку активність невтомного укладача й редактора двох поважних антологій української поезії, мемуарів тощо (диви нижче).

Бойчук — один із співзасновників Нью-Йоркської Групи, був співредактором річника цієї ж Групи “Нові Поезії” (1959-1971), ініціятором і головним редактором Нью-Йорксько–Київського літературно-мистецького квартальника “Світо-Вид” (1990-1999). Він також довгими роками працював як літературний редактор при місячнику “Сучасність” (Мюнхен), а саме від 1961-ого року до 1973-ого. Він — член Національної Спілки Письменників України.

Нині Богдан Бойчук проживає в Ґлен-Спеї (США) і в Києві.