Грицько Чубай - Григорій Петрович Чубай - Біографія

(1949-1982)

Всі публікації стосовно письменника: Грицько Чубай

Григорій Петрович Чубай народився 23 січня 1949 року у с. Березини Червоноармійського р-ну Рівненської обл.. Закінчив Козинську середню школу. Ще школярем друкувався у республіканському журналі. Намір вступу до Київського університету у 1967 році закінчився на здачі документів, за антирадянську крамолу, яку жартома проголошували в університетському гуртожитку сімнадцятирічні абітурієнти, був навіть недопущений до вступних іспитів, зате отримав майже по життєво приставлених до себе „опікунів КДБ“, котрі не спускали з нього свого всюдисущого ока, навіть і після смерті. Всі спроби вступити до українських вузів були марними. Переважно на останньому іспиті Грицько отримував „двійку“, у творі, який був написаний ним при вступі до Львівського університету все-таки була знайдена помилка у вживанні „у“ чи „в“, про що ще можна було і посперечатися. Але, як мовиться, музика грає тому, хто платить...

Працював деякий час на Рівненському радіо, поки не „засікли“, у 1968 році приїхав до Львова вже з готовим „Вертепом“. Тоді ж В'ячеслав Чорновіл називає його видатним поетом України.

Арешти 1972 року не обминули і Грицька. Обшук в будинку дружини Галини на Погулянці. Кількаденне перебування в КДБ по вул. Миру спричинили до глибокої депресії, а виснажлива фізична праця вантажника – до розладу здоров'я. Важкі матеріальні умови змусили Григорія Чубая працювати деякий час і на будовах Сибіру, що майже цілковити зруйнували його і без того розхитане здоров'я.

У 1979 році Григорій Чубай блискуче здає іспити до Літературного інституту ім.. М. Горського, що у Москві, котрий на відміну від рідних українських вузів одразу збагнув, якого студента буде мати. Вчився у семінарі А. Жигуліна, що назвав його найсильнішим у своєму потоці.

Виклику на весняну сесію Григорій не дочекався. Він помер студентом третього курсу...Був прекрасний сонячний день 16 травня 1982, день, котрого не побачив Грицько Чубай.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.