Юрій Драган - Біографія

Юрій Драган - Біографія

(16 березня 1894 року - 17 березня 1926 року)

Юрій Драган

Зі статті: Г. Клочек. Тонкий свист летючої стріли //Вежа.- 1996.-№3.- с.43-58: “Знаємо тільки основні віхи на життєвому шляху Юрія Дарагана. Народився 16 березня 1894 року у родині інженера. Батько - українець, мати - грузинка. Вчився у Тираспільській реальній школі, звідки його забрали на першу світову війну. У 1917 році вступає до української армії, де займає посади щось на зразок офіцера-інструктора у військових школах. Після поразки у визвольних змаганнях був разом з іншими вояками інтернований в таборах Польщі (Ланцут, Вадовиці, Каліш), голодне та холодне життя в яких спричинило важку хворобу. У 1923 році вступає до Цукраїнського вищого педагогічного інституту в Празі, який йому не судилось закінчити , бо через сухоти легень і горла помер 17 березня 1926 року у чеській лікарні м. Плєшове.

Разом зі своїм земляком Євгеном Маланюком у 1922-1923 роках видавав часопис “Веселка”, де друкував свої твори. Його єдина поетична збірка “Сагайдак” вийшла ще за життя поета - у 1925 році”.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.