Дем'ян Лука - Біографія

Дем'ян Лука - Біографія

(6 червня 1894 — 16 травня 1968)

Дем'ян Лука

Дем'ян Лука — письменник, збирач фольклору. Закінчив неповну середню школу. Літературну діяльність розпочав збиранням і обробкою фольклорних матеріалів.

Один з перших закарпатських письменників, який почав писати твори сучасною мовою. Окремо вийшли: „Чорт на весіллі” (1921), „Відьма” (1924), „Із села” (1943), „Весілля без жениха” (1956), „Зустріч” (1961), „Оповідання синіх Карпат” (1966). У його обробці вийшли дві збірки закарпатських народних казок — „Зачарована підкова” (1959), „Казки” (1969). Шість оповідань включено до збірки „Закарпатські приповідки”, що видана в Югославії („Руське слово”, Нови Сад, 1979). У творах змальовується життя закарпатських селян, переважно лемків.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.