ОЛЕКСАНДР ІРВАНЕЦЬ - Біографія

ОЛЕКСАНДР ІРВАНЕЦЬ - Біографія

(9 травня 1961)

ОЛЕКСАНДР ІРВАНЕЦЬ

Поет, прозаїк, драматург, перекладач. Народився у січні 1961 року у Львові. У 1988 р. закінчив Московський літературний інститут ім. Горького. Автор збірок поезій „Вогнище на дощі” (1987), „“Тінь великого класика” та інші вірші” (1991), „Вірші останнього десятиліття” (2001), роману „Рівне/Ровно (Стіна)” (2002). Його поезії та драматургія були перекладені англійською, німецькою, французькою, польською, шведською, російською, білоруською та хорватською мовами. П’єси Ірванця ставилися на сценах Німеччини, Люксембурга, Казахстану. У Польщі була створена радіоп'єса „Recording”, а у Кракові вийшла окрема книга його драматургії. Готується до виходу книга прози О. Ірванця „Очамимря”.

Виростав у Рівному. Закінчив 8 класів Рівненської СШ № 18 (1976 р.), Дубенське педагогічне училище (1980 р.) та Московський Літературний інститут (1989 р.)

Окремі вірші перекладалися англійською, німецькою, французькою, шведською, польською, білоруською, російською мовами.

Підскарбій Бу-Ба-Бу.

З 1993 року постійно мешкає в Ірпені під Києвом. Останнім часом працює в драматургії і прозі – роман „Рівне/Ровно” опубліковано в квітневому й травневому числах часопису „Кур`єр Кривбасу” 2001 року. Більші за обсягом добірки віршів друкувались у московських „Литературной учёбе” і „Дружбе народов”, польских „Literatura na swiecie” (Варшава), „Akcent” (Люблін) , німецькій антології „Reich mir die steinerne Laute” Brodina Verlag, 1996 р. та пам`ятних „Вісімдесятниках”, упорядкованих Ігорем Римаруком ( Видавництво КІУС, Едмонтон, 1990 р.).Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.