Раїса Петрівна Іванченко (Іванова) - Біографія

(народилась 1934)

Всі публікації стосовно письменника: Раїса Іванченко

Іванченко (справжнє прізвище — Іванова) Раїса Петрівна — українська письменниця, кандидат історичних наук з 1967р.

Народилася 30 листопада 1934р. в м. Гуляйполе, тепер Запорізької області.

Закінчила 1957р. Київський університет. Була на журналістській роботі, з 1967р. викладає в Київському університеті. Друкується з 1957р.

Історична повість „Передчуття весни” (1970) та роман „Клятва” (1971) — про життя і творчість М. Драгоманова.

Збірки повістей і оповідань „Любити не просто” (1976) і „Не розминись із собою” (1980) присвячені морально-етичним проблемам сучасності.

Своєрідною трилогією про Київську Русь, її міжнародні зв'язки є романи „Гнів Перуна” (1982), „Золоті стремена” (1984) та „Зрада, або Як стати володарем” (1988). З їхніх сторінок постають образи видатних державців Діра і Аскольда, Рюрика, Олега, Ярослава Мудрого, Володимира Мономаха, Данила Галицького, Олександра Невського, відомих мислителів Нестора Літописця, Іларіона, Кирила і Мефодія та ін. Твори Р. Іванченко приваблюють не тільки багатим історичним фактажем, розкриттям соціально-політичних аспектів епохи, а й морально-психологічною мотивацією дій і вчинків персонажів, роздумами про роль влади і владності, свідомості й слова у суспільстві, про трагедію і велич людини, яка стоїть перед вибором між добром і злом, егоїзмом і самозреченістю, обов'язком і бажанням. Своїми творами письменниця утверджує людяність, гуманізм, допомагає усвідомити день сьогоднішній як шлях з минулого в майбутнє.

Автор монографії „М. П. Драгоманов у суспільно-політичному русі Росії та України в 2-й половині 19 ст.” (1971) та інших наукових праць.

Окремі твори Р. Іванченко перекладено російською і вірменською мовами.