Кубек Емілій - Біографія

Кубек Емілій - Біографія

(23 листопада 1867 — 17 липня 1940)

Кубек Емілій

Кубек Емілій — закарпатський письменник, дослідник життя лемків.

Після закінчення духовної семінарії (1881) став священиком. У с. Снаків розгорнув культурно-освітню діяльність, допоміг збудувати дорогу, розводив сади, сприяв удосконаленню способів господарювання, подбав про побудову школи, заснував хоровий і драматичний гуртки, дописував до періодичних видань.

У 1904 р. емігрував до США. Тут написав ряд літературних творів. Найбільший з них є роман „Марко Шолтис” (1918—20). У 1922 р. надрукований у чотиритомнику творів Е. Кубека.

Твір розповідає про життя закарпатських лемків, написаний лемківською говіркою з незначною домішкою церковнослов'янських і російських слів. Дія „Марка Шолтиса” відбувається, починаючи від 70-х рр. ХІХ ст., і закінчується у 1917 р. в одному із сіл Пряшівщини. Автор дуже вдало змалював життя і побут лемків. Менші прозові твори („Єдно виданіє”, „Пасхальний дар”, „Після дождя — сонце”, „Кому што Бог обіцяв” та ін.) теж пов'язані з життям закарпатських лемків в еміграції.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.