Емілій Антонович Кубек - Біографія

(23 листопада 1867 — 17 липня 1940)

Всі публікації стосовно письменника: Емілій Кубек

Кубек Емілій — закарпатський письменник, дослідник життя лемків.

Після закінчення духовної семінарії (1881) став священиком. У с. Снаків розгорнув культурно-освітню діяльність, допоміг збудувати дорогу, розводив сади, сприяв удосконаленню способів господарювання, подбав про побудову школи, заснував хоровий і драматичний гуртки, дописував до періодичних видань.

У 1904 р. емігрував до США. Тут написав ряд літературних творів. Найбільший з них є роман „Марко Шолтис” (1918— 20). У 1922 р. надрукований у чотиритомнику творів Е. Кубека.

Твір розповідає про життя закарпатських лемків, написаний лемківською говіркою з незначною домішкою церковнослов'янських і російських слів. Дія „Марка Шолтиса” відбувається, починаючи від 70-х рр. ХІХ ст., і закінчується у 1917 р. в одному із сіл Пряшівщини. Автор дуже вдало змалював життя і побут лемків. Менші прозові твори („Єдно виданіє”, „Пасхальний дар”, „Після дождя — сонце”, „Кому што Бог обіцяв” та ін.) теж пов'язані з життям закарпатських лемків в еміграції.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.