Роман Михайлович Кудлик - Біографія

(4 травня 1941 - 21 січня 2019)

Всі публікації стосовно письменника: Роман Кудлик

Роман Михайлович Кудлик - народився в сім'ї службовця. 1945 переїхав із рідними до Дрогобича. 1958 закінчив середню школу в Дрогобичі. Працював електриком на нафтопереробному заводі, в редакції районної газети „Ленінський шлях” (місто Комарне Львівської області).

1959 вступив до Львівського університету, 1964 закінчив філологічний факультет університету.

Працював у редакції журналу „Жовтень” (нині „Дзвін”). Коли одного з колег Романа Кудлика звинуватили у співчуванні українським буржуазним націоналістам, то виступив на його захист, за що Кудлика звільнили з редакції. Впродовж багатьох місяців він намагався влаштуватись, однак ніде на роботу не брали. Допоміг молодому поету, який опинився в дуже складному матеріальмому становищі, редактор газети „Львівський залізничник” Анатолій Гороховський, зарахувавши його на посаду літературного працівника. Коли про це довідався керівник сталевої магістралі, то зажадав від Гороховського, аби той негайно звільнив Кудлика, висловивши при цьому категоричний ультиматум: якщо націоналіст залишиться на роботі, то редактору доведеться подавати у відставку. Але, попри цю погрозу, молодий поет залишився в колективі редакції, в якій працював близько п'яти років.

Працював також на Львівській студії телебачення, завідувачем літературної частини Львівської обласної філармонії.

Тепер головний редактор журналу „Дзвін”. Живе у Львові.

Роман Кудлик відійшов у вічність в ніч на 21 січня 2019 року після важкої хвороби.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.