Богдан Васильович Курилас - Біографія

(2 лютого 1917 р. - 5 вересня 1991 р.)

Всі публікації стосовно письменника: Богдан Курилас

Богдан Курилас народився в селі Германів (нині Тарасівка Пустомитівського району Львівської області) в родині греко-католицького священика. Богдана, як й інших своїх дітей, батьки хотіли виховати добрим християнином, українським патріотом. Тому разом з братами він вчився в гімназії бельгійських отців-редемптористів у Збоїщах поблизу Львова.

Серед п’ятьох братів найбільше покликання до священичої справи мав Богдан. У 1934 році він прийняв чернечий постриг, а в 1940 році здійснив рукопоклад у сан священика.

У 1941-1944 роках о. Богдан служив у монастирській церкві Тернополя. Часто проводив місії і реколекції у галицьких селах та містах. Разом з братами та товаришами у тернопільському драмтеатрі зорганізував виставу «Блудний син». У 1944 році, коли комуністичний режим окупував Галичину, отець Богдан емігрував в Австрію, навчався в Інсбруку. З 1948 року був священиком і наставником української студентської молоді, головою управи Українського науково-освітнього товариства у Бельгії. Багато їздив по світу, задовольняв духовні потреби емігрантів-українців, будував церкви у Бельгії та Німеччині.

Займався й літературною діяльністю. Він є автором збірок поезій «Коли цвітуть акації» (Брюссель, 1955), «Голубі далі» (1959), «Трояндні далі» (1960); п’єс «Діялоги Василіянок» (Торонто, 1960), «Нерон» (Париж, 1972), а також книги спогадів про чин отців редемптористів («Листи про Україну» у 3-х томах, Париж, 19491956 рр. - у співавторстві), історичних розвідок про українських церковних діячів, зокрема М. Смотрицького «З’єдинення архиєпископа Мелетія Смотрицького в історичному і психологічному насвітленні» (Брюссель, 1962).

Помер о. Богдан в місті Румльє (Бельгія) 5 вересня 1991 року.