Іриней Легеза - Іван Лоцуга - Біографія

Іриней Легеза - Іван Лоцуга - Біографія

(1 квітня 1861 — 1922)

Всі публікації стосовно письменника: Іриней Легеза

Легеза Іриней — письменник і громадський діяч.

Вчився в Ужгородській гімназії та духовній семінарії. Працював парохом у рідному селі та в с. Кленовому, де розгорнув громадську працю (організував кредитні каси, кооперативи „Братства тверезості”), закликав будувати школи та ін.

Був автором численних оповідань — гумористичних („Циган і смерть”, „Як став Максим віщуном”, „Кінець фіглям”), психологічно-моралізаторських („Андрій, блудний син”, „Св. вечір”, „Чорна яма”, „Жебрак”, „В'язник”, „Як продав Ондуляк Тирчуну”), соціально-побутових („Чичанич”, „Бочка зі сливами”, „Скупий Іцко”, „Послідня карта”) про скупість глитаїв, моральне їх виродження та убогість думки; протиставляв їм здоровий глузд селян-лемків.

Оповідання І. Легези часто передруковувалися в різних газетах і після смерті автора.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.