Наталя Андріївна Лівицька-Холодна - Біографія

Наталя Андріївна Лівицька-Холодна - Біографія

(1902 року - 26 березня 2005 року)

Всі публікації стосовно письменника: Наталя Лівицька-Холодна

Наталя Лівицька - Холодна (нар. 1902 р.) — поет, перекладач. Народилася біля Золотоноші на Полтавщині. Після національно-визвольних змагань 1917— 1922 рр. опиняється в еміграції, зокрема, в Чехословаччині, Середню освіту здобула в Подєбрадах - закінчила матеріальні курси 1923 р. Цього ж року вступає в празький Кардовий університет.

Досить швидко зближається з іншими поетами празької школи, зокрема, з Дараганом, Маланюком. У 1927 р. переїздить до Варшави, студіює філологію при Варшавському університеті. Була однією з організаторів літературної групи „Танк”. Після Другої світової війни мешкала в західно - німецьких містах Оффербах, Майнцкастель та Етлінген. 1950 р. переїздить до СІЛА і проживає в Йонкерсі поблизу Нью-Йорка.

Її перу належать поетичні збірки „Вогонь і попіл” (1934), „Сім літер” (1937) та біографічна проза про Шевченка „Шлях велетня” (1955).Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.