Оксана Лятуринська - Біографія

Оксана Лятуринська - Біографія

(1902—1970)

Оксана Лятуринська

Оксана Лятуринська — поет, новеліст, скульптор. Народилася 1902 р. біля Вишневця (що і пояснює ще один її псевдонім — Роксана Вишневецька) на Волині.

На еміграцію до Чехословаччини виїхала 1924 р. Навчалася на філософському факультеті Кардового університету та в Українській студії пластичного мистецтва в Празі. Працювала за фахом скульптора та муляра. З 1924 р. активно друкується в часописах ЛНВ (Літературно-науковий вісник), „Вісник”, „Пробоєм”.

Померла 1970 р. у м. Міннеаполісі у СІІІА.

Побачили світ такі книги письменниці: поетичні збірки „Гусла” (1938), „Княжа емаль” (1941, 1955), „Веселка” (1956), дитячі вірші „Бедрик” (1956) і збірка новел „Материнки” (1946). У 1983 р. посмертно вийшло видання „Оксана Лятуринська. Зібрані твори”.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.