Петро Петрович Мах - Біографія

(1934)

Всі публікації стосовно письменника: Петро Мах

Мах Петро - поет, прозаїк, публіцист, член НСПУ з 1963 р.

Народився 25 травня 1934 року у с. Корхів Білгорайського повіту Люблінського воєводства (Польща). Закінчив українське відділення філологічного факультету Львівського університету імені Івана Франка.

Працював у пресі. Тривалий час очолював Волинську письменницьку організацію. У 1980 р. створив Волинсько-Рівненську організацію Спілки письменників України, яку очолював до лютого 1989 р. Засновник Конгресу української інтелігенції на Волині, з 20 грудня 1995 р. - її голова. Редагував інформаційно-мистецьке видання “Краєвид“.

Нині - редактор газети “Краєвид“, член ради обласної організації НСПУ.

Автор 25 книг поезії, прози, історичних есе, сценаріїв п'яти телефільмів. Творець різновиду поезії - пастелей. Друкувався в антологіях української поезії в Білорусі, Польщі, Румунії, Болгарії, Словаччини та Азербайджані. У Москві вийшла книга вибраних поезій “Светелка“. Перекладався, окрім того, на німецьку та грузинську мови, ввійшов в Енциклопедію України та Білорусі.

Нагороджений медаллю, Почесною Грамотою Верховної Ради України, відзнакою Президента України. Лауреат премій імені Олександра Гаврилюка та Агатангела Кримського.