Мах Петро - Біографія

Мах Петро - Біографія

(1934)

Мах Петро

Мах Петро - поет, прозаїк, публіцист, член НСПУ з 1963 р.

Народився 25 травня 1934 року у с. Корхів Білгорайського повіту Люблінського воєводства (Польща). Закінчив українське відділення філологічного факультету Львівського університету імені Івана Франка.

Працював у пресі. Тривалий час очолював Волинську письменницьку організацію. У 1980 р. створив Волинсько-Рівненську організацію Спілки письменників України, яку очолював до лютого 1989 р. Засновник Конгресу української інтелігенції на Волині, з 20 грудня 1995 р. - її голова. Редагував інформаційно-мистецьке видання “Краєвид“.

Нині - редактор газети “Краєвид“, член ради обласної організації НСПУ.

Автор 25 книг поезії, прози, історичних есе, сценаріїв п'яти телефільмів. Творець різновиду поезії - пастелей. Друкувався в антологіях української поезії в Білорусі, Польщі, Румунії, Болгарії, Словаччини та Азербайджані. У Москві вийшла книга вибраних поезій “Светелка“. Перекладався, окрім того, на німецьку та грузинську мови, ввійшов в Енциклопедію України та Білорусі.

Нагороджений медаллю, Почесною Грамотою Верховної Ради України, відзнакою Президента України. Лауреат премій імені Олександра Гаврилюка та Агатангела Кримського.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.