Ірина Павлівна Невицька - Біографія

(10 грудня 1886 — 21 листопада 1966)

Всі публікації стосовно письменника: Ірина Невицька

Невицька Ірина — письменниця і активна громадська діячка.

Початкову освіту здобула в Сабинівській німецькій школі, вчилася в Пряшівській учительській семінарії. Живучи у Пряшеві, потім Ужгороді, писала вірші (псевд. — Анна Новак, Анна Горіяк), друкувала їх у календарях, збірниках, закарпатській періодиці. Писала також публіцистичні статті, нариси, казки, повісті, драми. Більшість її творів не опубліковано. Є авторкою першого закарпатоукраїнського історичного роману „Правда побідила” (Пряшів, 1924).

У 1929 р. видала збірку „Дарунок”. Заснувала перші драмгуртки, читацькі гуртки, недільні школи, читала лекції про літературу і мистецтво.

Була організатором першого жіночого товариства „Союз руських жінок” у Пряшеві. В Ужгороді заснувала жіночу секцію „Просвіти”. На початку 30-х рр. у Пряшеві видавала літературною українською мовою газету „Слово народа” — першу таку у Сх. Словаччині. Видала перший календар „Союзу руських жінок”. З її ініціативи відбувся в Ужгороді перший Жіночий конгрес. З 1939 р. жила у Пряшеві.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.