ОЛЕГ ОРАЧ - Олег Юхимович Комар - Біографія

ОЛЕГ ОРАЧ - Олег Юхимович Комар - Біографія

(Олег Юхимович Комар)

(нар. 1940)

ОЛЕГ ОРАЧ

Народився Олег Юхимович Орач (Комар) 6 лютого 1940 року в селі Благовіщенка на Запоріжжі в сім'ї вчителів.

Дитинство провів на Донеччині, у степах Приазов'я. Його часто можна було побачити в гурті засмаглих хлопчаків, які цілими днями пропадали на узбережжі моря, мріючи стати моряками. Давно відійшло у минуле дитинство, але потяг до мандрів став рисою характеру Олега Орача.

Закінчив історико-філологічний факультет Донецького педінституту, Вищі літературні курси в Москві.

Був на журналістській роботі, зокрема, працював у газеті „Донеччина”, обіймав посаду директора республіканського Будинку літераторів.

У 1965 році Олег Орач дебютував збіркою „Подорожник”. Наступні книжки — і віршів, і оповідань, і дитячих історій, і перекладів — переконливо свідчили про самобутній талант автора: „Земля на видноколі”, „Передчуття”, „Зимние жаворонки”, „Долоні”, „Написи на снігу”, „Свято спілого листя”, „За білим перевалом”, „Журавликова пісня”, „Березневі світанки”, „Дружна сімейка”, „Довге літо”...

Олег Орач — автор книжок для дітей: „Журавликова пісня”, „Березневі світанки”, „Хто де живе”, „Дружна сімейка”, „Довге літо”. У його перекладах вийшли друком якутські та алтайські народні казки.

Поет — лауреат премій ім. Лесі Українки та ім. В. Сосюри.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.