Павлович Олександр - Біографія

Павлович Олександр - Біографія

(19 вересня 1819 — 25 грудня 1900)

Павлович Олександр

Павлович Олександр — поет, громадський діяч, педагог.

У 1847 р. закінчив Трнавську духовну семінарію, працював священиком.

Свого першого вірша „Гори, гори зелененькі, як вас не видати…” присвятив передчасно померлим батькові і матері.

Вже у віршах студентських років проявив любов до рідного народу. Вірний своєму народові залишився протягом усього життя.У своїй творчості виступив як активний поборник єдності слов'ян. „Чтоби ріки словянской жизни злилися в одно море”, — заявив він у вірші „Дума об отамане Подкове”. За життя опублікував лише одну збірку — „Песник для маковецкой руской детви” (1860). Збірка віршів „Венец стихотворений” вийшла після смерті О. Павловича у 1920 р.

З великим зацікавленням стежив за розвитком літературного життя слов'янських сусідів. В українцях, які жили на північному схилі Карпат, вбачав своїх кровних братів.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.