Лідія Петрівна Повх (Ходанич) - Біографія

(1961)

Всі публікації стосовно письменника: Лідія Повх

Повх Лідія Петрівна народилася 25 квітня 1961 року в с. Кушниця Іршавського району Закарпатської області. Закінчила філологічний факультет Ужгородського державного університету. Кандидат педагогічних наук, доцент Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти. Відмінник освіти України.

Працювала вчителем української мови та літератури в школах м. Ужгорода (1983-1995 рр.), викладала в Закарпатському державному університеті та в Закарпатському художньому інституті (1995-2003 рр.). З 1997 року є членом Національної спілки письменників України. Вона - кандидат педагогічних наук. Кандидатську дисертацію на тему «Формування у молодших школярів уявлень про ментальне засобами поезії» захистила в Інституті педагогіки Національної академії педагогічних наук України в 2000 році. З 2004 року працює в Закарпатському інституті післядипломної освіти.

У 2003 році Галині Миколаївні Малик присуджено звання лауреата літературної премії ім. Лесі Українки за повість «Злочинці з паралельного світу».

Автор поетичних збірок “Гілка глоду“, “Дощі і стіни“; творів для дітей “Йшла ворона по перону“, “Цар Іван - з кукурудзи качан“, “Нумо гратися усі!“, “Дражнилки“, “Політ на кулі“; наукових видань “Виховні та дидактичні аспекти ментального в українській поезії для дітей“, “Уроки після школи: Культура мовлення“, понад 50 наукових публікацій у провідних фахових виданнях з педагогіки. Лауреат обласної літературної премії імені Ф. Потушняка.