Михайло Григорович Пронько - Біографія

Михайло Григорович Пронько - Біографія

(1922)

Всі публікації стосовно письменника: Михайло Пронько

Пронько Михайло Григорович родом із Дніпропетровщини.Народився в місті Новомосковську 10 січня 1922 року. Після закінчення педагогічного училища деякий час вчителював у Покровському районі Дніпропетровської області. З 1940 року – військовослужбовець. Рядовим розвідником, керівником полкової розвідки пройшов дорогами Другої світової війни від Полтавщини до Закарпаття. Нагороджений орденами та медалями. По війні служив у військових частинах на Рівненщині та Волині. Після демобілізації працював директором Теремнівського будинку культури, в будівельному управлінні, начальником рятувальної служби, редактором Волинської бібліотеки для юнацтва. Певний час був керівником обласного літоб'єднання „ Гранослов“.

Михайло Пронько – автор багатьох збірок поезії та прози. Його твори для дітей різноманітні за жанрами й тематикою.

Член Національної Спілки письменників України з 1980 року.

Рекомендовані твори:

Де ночує грім : Вірші для дітей. – К.: Веселка, 1974

Яшко з Решетняків: Повість. – Львів: Каменяр, 1985

Іринка і жаринка: Вірші для дітей. – Луцьк: Надстир'я , 1995

Андрійкова мандрівка: Казка . – Луцьк: Надстир'я, 1997

Як Василько в Африку літав: Казка. – Луцьк: Надстир'я, 1998

Орден Слави: Віршоване оповідання. – Луцьк: Надстир'я, 1999

Смішинки для дитинки: Вірші. – Луцьк: Надстир'я, 2001Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.