БОГДАН РУБЧАК - Біографія

БОГДАН РУБЧАК - Біографія

(1935)

БОГДАН РУБЧАК

Богдан Рубчак народився в галицькому містечку Калуші, в родині кооператора. Під час другої світової війни еміґрував з батьками до Німеччини, де спершу жив у Кауфбойрені, а потім у Діллінґені. У 1948-ому році переселився з матір’ю до Чікаґо, в США, де жив і вчився деякий час. Пізніше переїхав до штату Нью-Джерзі, здобув докторат із порівняльної літератури в Ратґерському університеті, де й викладав. Повернувшись до Чікаґо, працює професором при Іллінойському університеті.

Крім поезії, Рубчак займається літературознавством і критикою. Надрукував ряд праць із цих ділянок в українській й англійській мовах. Він також є співупорядник (разом із Богданом Бойчуком) антології української поезії на Заході “Координати” в двох томах (В-во “Сучасність”, Мюнхен, 1969). За свою поезію і літературознавчу працю отримав дві премії “Івана Франка” в Чікаґо (1982 і 1986) та премію “Павла Тичини” (Київ, 1993) за останню поетичну книгу, що появилася 1991-ого року у В-ві “Дніпро”.

Богдан Рубчак є членом Національної Спілки Письменників України.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.