Богдан Рубчак - Біографія

(6 березня 1935 — 23 вересня 2018)

Всі публікації стосовно письменника: Богдан Рубчак

Богдан Рубчак народився в галицькому містечку Калуші, в родині кооператора. Під час другої світової війни еміґрував з батьками до Німеччини, де спершу жив у Кауфбойрені, а потім у Діллінґені. У 1948-ому році переселився з матір’ю до Чікаґо, в США, де жив і вчився деякий час. Пізніше переїхав до штату Нью-Джерзі, здобув докторат із порівняльної літератури в Ратґерському університеті, де й викладав. Повернувшись до Чікаґо, працює професором при Іллінойському університеті.

Крім поезії, Рубчак займається літературознавством і критикою. Надрукував ряд праць із цих ділянок в українській й англійській мовах. Він також є співупорядник (разом із Богданом Бойчуком) антології української поезії на Заході “Координати” в двох томах (В-во “Сучасність”, Мюнхен, 1969). За свою поезію і літературознавчу працю отримав дві премії “Івана Франка” в Чікаґо (1982 і 1986) та премію “Павла Тичини” (Київ, 1993) за останню поетичну книгу, що появилася 1991-ого року у В-ві “Дніпро”.

Богдан Рубчак є членом Національної Спілки Письменників України.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.