Мар'яна Орестівна Савка - Біографія

(21 лютого 1973)

Всі публікації стосовно письменника: Савка Мар'яна

Савка Мар'яна Орестівна народилася 21 лютого 1973 року в м. Копичинці Тернопільської області. У юності займалася співом і театром. Закінчила у Львові університет - українську філологію. У студентські роки належала до жіночого літературного угруповання ММЮННА ТУГА.

Поетеса, дитяча письменниця, літературознавець, публіцист, головний редактор „Видавництва Старого Лева. Автор поетичних збірок „Оголені русла” (1995), „Малюнки на камені” (1998), „Гірка мандрагора” (2002; книга стала лауреатом ІХ Форуму видавців у Львові), „Кохання і війна” - у співавторстві з Маріанною Кіяновською (2002), монографічного дослідження української еміграційної преси на теренах Чехословаччини та кількох книжок для дітей. Поезія друкувалася в таких літературних журналах та альманахах: „Сучасність” (Київ), „Світовид” (Київ-Нью-Йорк), „Кур'єр Кривбасу” (Кривий Ріг), „Четвер” (Івано-Франківськ; Львів), „Плерома” (Івано-Франківськ), „Nemunas” (Вільнюс), „Королівський ліс” (Львів), „The Ukrainian Quarterly” (New York) та ін. Присутня в кількох поетичних антологіях, зокрема в антології одинадцяти поеток „Ми і Вона”.

Поезія М. Савки перекладена польською, англійською, білоруською, російською, литовською мовами. Член АУП і НСПУ. Лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Василя Стуса за книги поезій (2003).