Сенатович Оксана Павлівна - Біографія

(1941-1997)

Всі публікації стосовно письменника: Сенатович Оксана

Оксана Павлівна Сенатович народилася 2 січня 1941 року в Бережанах Тернопільської області, у родині сільських учителів. Писати почала ще у шкільні роки. У 1957 р. в колективному збірнику „Яблуневий цвіт” були вміщені її поезії.

У 1962 р. закінчила механіко-технологічний факультет Львівського політехнічного інституту. При інституті діяла літературна студія, яку відвідувала Оксана. Керував студією Микола Петренко, товариш Володимира Лучука. Одного разу на чергове засідання літстудійців завітав і сам В. Лучук та познайомився з цікавою дівчиною із полум'яною душею, яка згодом стала його дружиною.

Відтоді проживала у Львові. Працювала інженером на заводі, у науково-дослідному інституті легкої промисловості, була на профспілковій роботі в Будинку технічної творчості молоді та юнацтва, за що була нагороджена медаллю імені А. Макаренка. У 1993-1997 рр. — головний редактор часопису „Діти Марії”.

Та найголовнішою справою у житті стала для неї художня творчість. У 1968 р. вийшла друком перша поетична книжка Оксани Сенатович — „Стебло”. А потім були „Діапазон весни”, „Голубий голос”, „Чоловік з трояндою”.

Заслужену популярність Оксана Сенатович здобула саме як дитяча письменниця. Перший її вірш для дітей „Дорога” був надрукований у „Барвінку” ще в 1969 році й відразу полюбився широкій аудиторії. Він обійшов усі збірки, читанки, перекладався різними мовами. Згодом письменниця видала поетичні збірки „Червоні лелеки”, „Вісім сотень колобків”, „Вчиться вересень читати”, „Сніговик”, „Живемо в одному домі”, „Шпаки на колесах”, „Соловейку, тьох-мажор!”.

Член Спілки письменників України з 1976 року.

З великим зацікавленням було сприйнято її повість „Не виростуть хлопці без дощу” та чимало інших прозових творів. У 1992 р. вона стала першим лауреатом премії ім. Олени Пчілки, а 1995 — Тернопільської обласної премії імені Іванни Блажкевич.

Оксана Сенатович перекладала для дітей зі слов'янських мов. Наприклад, книжку сербського поета Й. Йовановича-Змая „Малий велетень”. її власні твори теж перекладено багатьма іноземними мовами.

Двоє синів Оксани Павлівни — Тарас та Іван — нині також займаються літературною творчістю.

Померла Оксана Сенатович 31 березня 1997 року. Похована на Личаківському цвинтарі.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.