Сорока Петро - Біографія

Сорока Петро - Біографія

(1956)

Сорока Петро

Петро Іванович Сорока народився 6 січня 1956 року в селі Грицівці Збаразького району на Тернопільщині. Закінчив Крем'янецьке медичне училище та Тернопільський педагогічний університет. Кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії літератури і порівняльного літературознавства Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка.

Прозаїк, літературний критик. Автор книг „Секрет довгожителя”, „Крона роду”, „Сповідь сльозою”, „Пам'яті навперейми”, „Рік подвійних райдуг”, „Найкраще помирати в понеділок”, „Голос із притвору”, „Емма Андієвська. Літературний портрет”, „Однокрилий янгол, або Роман Бабовал”, „Слідами жар-птиці” та інших.

Автор численних наукових монографій про майстрів слова і пензля, серії „Денників”, а також поетичних збірок.

Лауреат кількох міжнародних премій і Всеукраїнської премії ім. Володимира Сосюри. Член Міжнародного ПЕН-клубу.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.