СЕРГІЙ ВОСКРЕКАСЕНКО - Біографія

СЕРГІЙ ВОСКРЕКАСЕНКО - Біографія

(1906-1979)

СЕРГІЙ ВОСКРЕКАСЕНКО

Ім'я поета-сатирика Сергія Воскрекасенка було добре відоме українському читачеві у 1950—1980-х роках.

Син хлібороба, Сергій Іларіонович Воскрекасенко народився 19 жовтня 1906 року у с. Лазірцях Канівського району. У 1928 році закінчив Київський педагогічний технікум, пізніше — Інститут народної освіти. У 30-і роки видав перші збірки своїх поезій. Працював в українських газетах та журналах, зокрема журналі „Перець”.

Сергій Воскрекасенко мав дар сатирика, гумориста, лірика.

За життя у С. І. Воскрекасенка вийшло тридцять книжок поетичної сатири. Серед них варто відзначити такі збірки, як „Кому хвала, а кому хула” (1952), „Березова каша” (1955), „З перцем” (1957), „І всерйоз, і жартома” (1960), „Подивись на себе збоку” (1962), „Плями на совісті” (1966), „Не криви душею” (1966), „Рвись увись, але й під ноги дивись” (1973). У віршованих фейлетонах, мініатюрах, епіграмах поет викривав негативні явища, що стояли на дорозі суспільного поступу.

Своєрідно переплелися ліричний та гумористичний дар С. Воскрекасенка в його піснях „Шахтарочка”, „Від душі”, „Новосільна”.

Коли поет брався до перекладів, то перекладав теж переважно гумор і сатиру. Особливе місце в його доробку посідає переклад поеми О. Твардовського „Василь Тьоркін”.

Півстоліття чесно і натхненно трудився письменник на ниві рідної літератури. Багаторічна дружба пов'язувала його з багатьма видатними художниками слова, серед яких — О. Довженко, О. Вишня, А. Малишко. Спогади про побратимів склали книгу „Портрети зблизька”.

На думку С. Олійника, заслуга Сергія Воскрекасенка перед українською літературою полягає в тому, що він одним з перших почав освоювати і утвердив жанр віршованої сатири.

За спогадами друзів, Сергій Іларіонович Воскрекасенко жив по правді, по совісті, його ідеалом була скромна людина-трудівник. Таким був і він сам.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.