Олександр Вікторович Зима - Біографія

(1937-1986)

Всі публікації стосовно письменника: Олександр Зима

Олександр Вікторович народився в селі Рибальчому на Херсонщині, на землі, що пахла „полином і безсмертником, сухим цвітом молодого буркуну й ще чимось гарячим і до щему рідним”. Закінчив середню школу в місті Гола Пристань. Саме на цей період, а також на роки служби в Армії припадають перші проби пера О. Зими. Усвідомивши недостатність наявних знань, Олександр вступає на факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка, який закінчив у 1964 році.

Свою першу повість „Березовий грім” надрукував в львівській обласній газеті „Ленінська молодь”, де працював молодий журналіст завідувачем відділу. Рукопис першої книжки „Хліб для подорожнього” редагував у видавництві „Молодь” Григір Тютюнник (1971). Друга книжка „День молодого сонця” вийшла у львівському видавництві „Каменяр” у 1973 році.

Якось письменник признався, що пише казки. Однак не судилося авторові бачити їх надрукованими. Вони так і залишилися лежати на робочому столі О. Зими аж до 1987 року і прийшли до читача саме тоді, коли казкареві мало б виповнитися п'ятдесят.