Скорочені твори - українська література

Названий батько - скорочено

Всі публікації щодо:
Фольклор

Жили на світі три брати-сироти. Якось, ідучи на заробітки, зустріли вони старого діда й розповіли йому про свої бідування. Запропонував тоді їм дід:

- Будьте мені синами, то я навчу вас, як жити і з правдою не розминутись.

Згодились хлопці й пішли з дідом. Ідуть лісами-полями, аж бачать - хатка, а біля неї дівчина, гарна, як квіточка. І захотів старший брат з нею одружитись, та щоб мати корів і волів. Згодився дід-батько, й зробив усе, як хлопцеві забажалося, і наказав жити щасливо, але не забувати правди. Одружився і середній брат на гарній дівчині. А молодший вподобав бідну й з нею побрався.

Забагатіли два старших брати, живуть-гуляють. Забули про накази батька. Лише менший живе, працює, з людьми ділиться. А тим часом дід-батько прийшов на синів подивитись. Прийшов до старшого хліба попросити. Не дав йому той. І згоріло все його багатство. І середній не пригостив старого, і теж залишився ні з чим. Лише найменший прийняв діда. І сказав тоді старий, що має він рану, яка загоїться, якщо посипати її попелом з цієї бідної хати. Подумало молоде подружжя. Життя - одне, а хату ще нажити можна. І спалили. А на її місці нова хата з'явилась - гарна та багата.

- Лише ти, - каже старий, - з правдою не розминувся.

І впізнав чоловік діда. Кинувся до нього, та зник старий. Бо то був не чоловік, а Правда людська.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.