Скорочені твори - українська література

Шевченко на Хортиці - скорочено

Всі публікації щодо:
Фольклор

Ось тут стояла хата мого прадіда Булата. Це неподалік сучасного перекопського провулка. На землі добре видно сліди колишньої садиби. А ось тут росла велика груша. Розповідають, що гість Тарас попросив постелити йому під цією грушею.

Унизу котив свої води Славута 2 , а далі маячіла Хортиця. Кажуть, Шевченко все дивився на острів, розпитував нешкребівців 3 про козацтво і сам багато розповідав, гнівно говорив про царицю Катерину, яка зруйнувала козацьке гніздо 4.

А наступного дня гість поплив на острів. За весла сів молодий хлопець. Із хвилюванням наближався Тарас до Хортиці. Сльози блищали на його очах. Він зійшов на берег славної козацької вольниці... Десь унизу залишився човен. Шевченко попрохав хлопця пливти край берега, а сам пішов угору, оглядаючи навколо священну хортицьку землю.

1 Хортиця - острів на Дніпрі. Одна з фортець Запорізької Січі.

2 Славута - старовинна назва Дніпра.

3 Нешкребівці - жителі села Нешкребів.

4 Цариця Катерина II наказала зруйнувати Січ.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.