Скорочені твори - українська література

Зенітка - скорочено

Всі публікації щодо:
Вишня Остап

Дід Свирид розказує про своє бойове минуле. Одного разу, в часи окупації, коли він допомагав партизанам, готуючи їм їжу, захотілося йому побачити рідну хату. Пробрався Свирид бур'янами до свого подвір'я, та й побачив, що з хати виходять гітлерівці разом зі старостою - Паньком Нужником. Спека стояла страшна, от і вирішили вороги заночувати у хліві на горищі, бо там лежало трохи сіна. Коли фашисти повдягалися, Свирид і собі проліз у хлів, та й почав вила- ми-трійчатами штрикати німців через негусту покрівлю горища. Ті з переляку вирішили, що знизу б'є зенітка. Через кілька днів усі вони повмирали, бо Свирид проколов їм животи.

Та це ще нічого, згадує Свирид. Із своєю жінкою йому доводилось воювати ще й не так. Не раз вони з кумом ховалися від неї на городі, у коноплях. Але завжди вона їх знаходила. Одного разу цілий день довелося обом чоловікам відсиджуватись у клуні, доки Лукерка не змилостивилась.

А якось сховалися браві вояки навіть на дереві. Кум ще нічого «спікірував», а от Свирид з піке увійшов у штопор та й протаранив Лукерчину спідницю. Довго довелося його після цього відливати.

Тому Свирид і не злякався якихось нещасних німців. Бачив він у своєму житті речі і страшніші за це. А зараз дід спокійно доживає років, робить пищики для сільської дітвори та чекає колгоспну череду з евакуації.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.