Скорочені твори - українська література

Екіпіровка мисливця - скорочено

Всі публікації щодо:
Вишня Остап

Хто ж не знає, як серйозно мисливці ставляться до свого заняття. Коли починаєш читати гумореску Остапа Вишні, спочатку здається, що він узяв собі за мету написати пам'ятку для починаючого мисливця. Але читаєш далі і розумієш, що письменник глузує з мисливських перебільшень.

Він пропонує мисливцю взяти із собою безліч речей: спальний мішок, бочки для соління дичини, чоботи для сухого ґрунту і для мокрого, кілька халатів різного кольору, багато їжі, цілу аптечку різноманітних ліків та ще безліч предметів та приладів.

Крім того, на полюванні можуть статися різні ситуації. Наприклад, ви вийшли полювати на качку, а вам зустрівся тигр, то в таких випадках треба брати з собою різні набої, приготувати рушницю. Тигр же не буде чекати! Про слона чи крокодила взагалі не доводиться говорити.

Таким чином, виходить, що мисливець просто не може зрушити з місця під вагою усіх своїх припасів. А йому ж ще треба прихопити лікувальні та косметичні засоби для уникнення розтирання ніг!

Залишається тільки сказати: «Екіпіруйтесь, дорогі товариші мисливці!

Не забувайте нічого, бо в лісі, чи на озері, чи на лузі - ніде нічого не дістанете: все треба мати з собою!

Ні пера вам, ні пуху!»

Коментар. Твори Остапа Вишні - своєрідний різновид фейлетону, який він називає «усмішкою». У цих гуморесках немає злого висміювання, скоріше, вони наповнені добрим глузуванням з таких зрозумілих письменникові людських вад.

У деяких же з них, таких, як «Екіпіровка мисливця», «Вальдшнеп», «Самі собі шкідники» відчувається величезна любов до свого народу, рідної природи, бажання врятувати все найкраще, що є на українській землі. З яким замилуванням змальована постать діда Свирида, що вийшов з вилами на фашистів! Яке знання життя в усіх його проявах демонструє Остап Вишня в «Автобіографії»!

Мова Остапа Вишні виразна і соковита. Діалогізований виклад дії, багатство відтінків комічного, знання традицій народного гумору зробили його «усмішки» дуже популярними серед українських читачів.

Завдяки О. Вишні багато неписьменних навчилися читати, російськомовні люди вчили українську мову, щоб тільки прочитати ці прекрасні твори.