Скорочені твори - українська література

Запорожці в урочищі Сагайдачному - скорочено

Всі публікації щодо:
Фольклор

Любо було глянути, як наїдуть запорожці в Сагайдачне. Народ усе широкоплечий, вусатий, бравий... Голови голили. Тоді ще мода була носити чуприну, то оце в кого довга - візьме й обмота кругом вуха.

Жупани, пояси, шапки, сап'яни 1 на них були дорогі.

По боках і позад сідла у кожного пістолі, шабля... А на конях як їздять!.. Оце, було, зіскоче, пригнеться і летить, як муха.

Коні в них саме в тілі. Швидкі, меткі.

Дорогою їдуть - як мак цвіте: і синіє, і зеленіє, і червоніє 2. Попереду ватажок, а за ним джура 3 , козаки. Коні добре знали козацький норов. Було, їдуть тихо, потім виграють підтюпцем, а далі як залопотять! Пішла курява степом...

Часто запорожці билися з татарвою. Хитре бісове кодло... Посідають, було, на низеньких коників і біжать комишами. Тоді комиші були вище чоловіка з конем. Ну, і запорожця, було, чорт не проведе: носом чує татарюгу, зна по птицях, по звіру... Тоді, було, з якого краю сполохана птиця або звір, з того й біди жди.


1 Сап'яни - чоботи з м'якої шкіри, пофарбовані в різні кольори.

2 Мається на увазі різнобарвний одяг козаків.

3 Джура - зброєносець.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.