Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014


Михайло Старицький (1840-1904)
Нова українська література (кінець XVIII - XIX століття)

Всі публікації щодо:
Старицький Михайло

В історії української літератури М. Старицький відомий як талановитий поет, драматург, прозаїк, перекладач і визначний культурно-громадський діяч.

Михайло Старицький народився 14 грудня 1840 року на Полтавщині, в сім’ї дрібного поміщика. Рано залишившись сиротою, він виховувався в домі свого дядька, двоюрідного брата матері - Віталія Лисенка. Другом його дитячих ігор і забав став троюрідний брат - Микола Віталійович Лисенко, у майбутньому - славетний український композитор.

М. Старицький закінчив Київський університет, багато уваги приділяв дослідженню українського фольклору. Почав писати ще у студентські роки. Захоплений ідеєю українського театру, він 1883 року очолює першу українську професійну трупу, в якій об’єдналися найкращі артистичні сили.

Найбільш відомими драматичними творами М. Старицького є «За двома зайцями» (переробка твору І. Нечуя-Левицького «На Кожум’яках»), «Не судилося», «Талан», «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці» та ін.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.