Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014
Леонід Глібов (1827-1893)
Нова українська література (кінець XVIII - XIX століття)
Всі публікації щодо:
Глібов Леонід
Леонід Глібов - славетний український письменник, автор байок, загадок, акровіршів. Народився на Полтавщині в родині управителя панського маєтку. Саме бібліотека панського маєтку справила неабиякий вплив на формування письменницького таланту Глібова.
Здобував освіту в Полтавській гімназії і Ніжинському ліцеї вищих наук. Працював учителем словесності, історії та географії на Поділлі та в Чернігові, 1848 року почав писати байки.
Поміркуймо з науковцями
У Чернігівській гімназії батьковим учителем словесності, між іншими, був Леонід Глібов, і батько завжди дуже тепло, з великою симпатією і пошаною згадував його, дуже любив його байки, силу їх знав напам’ять і гарно декламував їх нам.
О. Косач, сестра Лесі Українки
Глібов був також активним членом Чернігівської Громади, редактором тижневика «Чернігівський листок», театральним критиком, автором кількох драматичних творів. 1863 року виходить перша збірка його байок. У зв’язку з переслідуваннями українського друкованого слова, з ініціативи міністра Валуєва закрито «Чернігівський листок», збірку байок знищено, а Глібова звільнено. Тож він мусить переїхати до Ніжина, але вже через чотири роки повертається в Чернігів і працює управителем земської друкарні.
1882 року в Києві виходять «Байки» Леоніда Глібова. Письменник також під псевдонімом «дідусь Кенар» друкує у львівських журналах «Дзвінок» і «Зоря» твори для дітей: загадки, приказки, акровірші.
Помер Леонід Глібов 1893 року. Похований у Чернігові.