Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014


Українська література доби ренесансу і бароко
Давня українська література (XI-XVIII століття)

Всі публікації щодо:
Історія літератури

Носіями Ренесансу в Україні стали талановиті наші земляки, які здобували освіту в Європі. З-поміж них - Юрій Дрогобич (бл. 1450-1494), Павлс Русин з Кросна (бл. 1470-1517), Станіслав Роксолянин Оріховський (1513-1566) та ін.

Подивімось у словник

Ренесанс (від лат. rе - знову і nasci - народжуватися) - перехідний період в історії світової культури та мистецтва. Головні його риси:

- повернення до античних мистецьких зразків;

- увага до особистості, її внутрішнього світу;

- поширення гуманістичних ідей, вільнолюбства;

- не прийняття середньовічних традицій.

Чи не найтривалішим в історії української літератури був період бароко (XVII - кінець XVIII століття), який прийшов на зміну Відродженню і характеризувався складною художньою системою, заснованою на мінливості, поліфонічності, поєднанні релігійних і світських образів, барвитості стилю. Представники бароко: поети Лазар Баранович та Іван Величковський; автори полемічної літератури, насамперед - Іван Вишенський; драматург Феофан Прокопович, козацькі літописці Самійло Величко та Григорій Грабянка, письменник-філософ Григорій Сковорода.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.