Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014

«Лебеді материнства»
Василь Симоненко (1935-1963)
Новітня українська література (ХХ-ХХІ століття)

Всі публікації щодо:
Симоненко Василь

Основний мотив поезії - материнська любов. Казкові рожеві лебеді - це символ материнської колискової, ніжних дитячих мрій, це - духовний оберіг дитячої душі, який бере початок з мудрої казки, з маминої пісні, з давніх чистих джерел народної мудрості: згадаймо казкових гусей-лебедів, пісенну білу лебідку, що плавала морем...

Не дивно, що поетичний образ матері, який створив В. Симоненко у цьому вірші, поєднався з фольклорним зображенням матері, а частина вірша стала піснею.

Образ матері - найріднішої людини для кожного - у поезії поєднується з матір’ю-вітчизною, з Україною, яка приходить до кожної людини - де б вона не була.

Ідейний задум твору досягається майстерним використанням антитези:

Можна все на світі вибирати, сину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину.

Ці слова виражають основну думку твору.

Форма твору - колискова - пісня, яку співає мати над дитиною, звертаючи до неї найщиріші слова-побажання, світлі надії й тривогу за її майбутнє життя.

Мова твору - метафорична, зумовлена казковістю образів поезії, багата на епітети, риторичні звертання.

Віршовий розмір - хорей.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.