Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014

«Дощ полив...»
Ліна Костенко (народилася 1930)
Новітня українська література (ХХ-ХХІ століття)

Всі публікації щодо:
Костенко Ліна

Поезія Ліни Костенко для багатьох, які вперше читають її вірші, - несподіване відкриття, настільки простими поняттями творяться прості образи - разом же усе раптово перетворюється на казкові пейзажі, тому й читач мимоволі стає дійовою особою цієї казки. Мабуть, таке сприймання творів поетеси зумовлене тим, що Ліна Костенко щедро, не приховуючи, розкриває власну душу й наділяє багатствами власного серця усіх небайдужих. Тому її пейзажі - не просто змалювання природи, це світ любові й духовності, що полонить і вже ніколи не зникне з душі вдумливого читача.

Маленька пейзажна замальовка «Дощ полив...» створює картину полив’яного (блискучого, наче полив’яний посуд) дня, де й люди, омиті дощем від сірої пилюки, здаються новими; кропив’яний дідок (мабуть, старенький, неголений, зморщений) визбирує у траві... блискавки! На цій картині сад схожий на парасольку, а десь на обрії, доганяючи хмари, - чи то череда корівок, чи то розсипана по небу квасолька...

Віршовий розмір - хорей. Римування перехресне.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.