Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014


Борис Олійник (народився 1935)
Новітня українська література (ХХ-ХХІ століття)

Всі публікації щодо:
Олійник Борис

Бoриc Олійник народився на Полтавщині, в с. Зачепилівка. Як згадує сам поет, вірші він почав писати ще в школі, одна з перших поезій навіть була надрукована у новосанжарівській райгазеті «Ленінським шляхом».

Далі було навчання на факультеті журналістики Київського університету імені Т. Г. Шевченка, робота в редакції газети «Молодь України».

Перша збірка поезій «Б’ють у крицю ковалі» вийшла у 1962 році, її основою стали дитячі спогади й події юності письменника. Друга збірка поета «Двадцятий вал» (1964) була відзначена Республіканською комсомольською премією ім. М. Островського. А далі з’являються збірки поезій «Вибір» (1965), «Коло» (1968), «Відлуння» (1970), «Рух» (1973) та ін.

Б. Олійник - автор кількох поем, серед яких найвідомішими є «Сиве сонце моє», «Дорога», «Рух», «Доля», «Урок», поема-цикл «У дзеркалі слова», історичний твір «Дума про місто», написана до 1500-ліття Києва.

Поет є лауреатом Державної премії СРСР (1975, за книгу «Стою на земле») і Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка (1983, за книги «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто»).

Творчу роботу Б. Олійник поєднує з активною громадською діяльністю.

Поміркуймо з науковцями

Віршам і поемам Олійника властиве прагнення глибоко проникати в соціально-політичні, філософські проблеми, які хвилюють суспільство. Поет виявляє своє ставлення до зображуваного, зігріваючи поетичні рядки теплом свого серця.

О. НепорожнійНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.